HEFOP

Kompetencia alap oktats a Katedrban

A projektet bemutat prezentci »
A projekt bemutatsa »
A projekt zr dokumentuma »

Iskolnk 2006-ban sikeres plyzatval 17.800.000 forint fejlesztsi forrst nyert el a Nemzeti Fejlesztsi Terv Humnerforrs Operatv Programjnak HEFOP/2005/3.1.3. "Felkszts a kompetencia alap oktatsra" cm plyzatn. ("Mi a kompetencia" - prezentci)

A 2006-ban indult 24 hnapos program sorn

• mintegy 5,5 milli forintot fordthattunk eszkzk, tbbek kztt laptopok, projektorok s digitlis tblk vsrlsra
  • sor kerlt az intzmnyvezetsbl 2 f s a tantestlet tovbbi 6 tagjnak tovbbkpzsre
  • valamennyi 9. osztlyos tanulnk a kzismereti rik egy rszn kompetenciaalap oktatsban rszesl
  • A kompetenciafejleszts kiemelt terletei:
    • a szvegrts-szvegalkots
    • a matematikai logika
    • az letplya pts
    • az idegen nyelv
    • s az info-kommunikcis technolgia

Mi tette szksgess a plyzat megrst? ("Kihvsok" - prezentci) Mirt j, hogy lhetnk a plyzat ltal nyjtott lehetsgekkel?

hefop
  • Az EU integrci megkveteli a kpzett munkaert, s ez hatst gyakorol az oktatsra.
  • A 9. vfolyamosok bemeneti mrsnek elemzse tkrzi a tanulink krben fellp leggyakoribb problmkat (motivlatlansg, nem hatkony tanulsi mdszerek, tanulsi kudarc, pszichs s szomatikus panaszok), melyek a rgi poroszos mdszerekkel, a zmben frontlis osztlymunkra ptve nem megoldhatk.
  • A trvnyileg elrt kzismereti kzpiskolai tananyag mellett dikjainknak komoly szakmai (kzpfok informatikai s alkalmazott grafikusi) ismereteket is el kell sajttani. Mindkt szakma rohamosan fejldik. A tanulsi folyamat dikjaink szmra sem zrul le a tanulmnyok befejeztvel. Csak gy lesznek kpesek megllni helyket az letben, ha megtantjuk ket tanulni, ha kialaktjuk, illetve fejlesztjk azokat a kompetencikat, melyek segtik ket megszerzett ismereteik alkalmazsban, ha felksztjk ket az egsz leten t tart tanulsra.

Intzmnynk feladata, hogy a kzpontilag kifejlesztett programokat a helyi sajtossgokhoz s krnyezet ignyeihez igaztsa. Tennivalnk tovbb, hogy ms kzoktatsi intzmnyeket is hozzsegtsnk a program sorn ltrehozott j tartalmak s mdszerek megismershez. A velnk egyttmkd ltalnos iskolkat, felsoktatsi intzmnyeket tjkoztatjuk arrl, hogy miknt vlt be az j pedaggiai program. A kialakul prbeszd tapasztalatait felhasznljuk az eljvend tanvek oktat-nevelmunkjnak megtervezshez, sznvonalasabb ttelhez.

A HEFOP-rl kpekben