INFORMATIKA

Képzési idő: 4+1 év
Szakirány: informatikai rendszerüzemeltető

Négy évfolyamos gimnáziumi osztály,
emelt szintű digitális kultúra képzés, óraterv
(emelt szintű informatika képzés) PDF letöltés >>

Tagozatkód: 0004
Képzési idő: 4 év
Záróvizsga: érettségi vizsga
OM azonosító: 100539
Feladatellátási hely kódja: 005
Felvételi tájékoztató (pdf) >>

ÉRETTSÉGI UTÁNI NAPPALI TAGOZATOS INFORMATIKA SZAKKÉPZÉS

Érettségi után informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikusi szakképzettséget szerezhetsz

Az informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikus adott cég munkatársaként helyben telepített, illetve felhőszolgáltatásként igénybe vett hálózati eszközök, szerverek, valamint alkalmazások összehangolt működését biztosítja.

A képzés időtartama 2 év

A képzés sajátosságai

• a szakmai tananyag szerves részét képezi a nemzetközi Cisco Hálózati Akadémia oktatási programja, így diákjaink képzésük alatt párhuzamosan felkészülnek a nemzetközi CCNA minősítő vizsgára is;
  • a képzés ideje alatt hozzáférhetnek a Microsoft összes hivatalos oktatási anyagához;
  • szervezett délutáni tanfolyam keretében részt vehetnek a Cisco IT Essentials képzésében;
  • külön foglalkozásokon felkészülhetnek (angol nyelven) a szakirányuknak megfelelő Microsoft-os minősítő vizsgákra.

A képzés végeztével megszerezhető tanúsítványok, bizonyítványok

• informatikai rendszer- és alkalmazás-üzemeltető technikusi szakképzettséget igazoló bizonyítvány;
  • a szakiránynak megfelelő Europass vizsgabizonyítvány (igény szerint magyar, angol, német, francia, stb.) nyelveken;
  • Cisco tanfolyamok elvégzését igazoló (angol nyelvű) tanúsítványok;
  • nemzetközi CCNA vizsgabizonyítvány;
  • nemzetközi Microsoft-os MCITP (Microsoft Certified IT Professional) vizsgabizonyítványok.

Egyéb információk

Jelenzkezési lap »

A Katedra Középiskola a Költségvetési Törvény által meghatározott finanszírozással és a fenntartó kiemelkedően közhasznú Katedra Iskolai Alapítvány számára nyújtott támogatással működik.
(A kiemelkedően közhasznú alapítvány számára nyújtott támogatás - a jelenleg érvényben lévő adójogszabályban meghatározott keretek között - a céges befizetők számára adócsökkentésre ad lehetőséget.)
Jó tanulmányi eredmény alapján tanulmányi ösztöndíjra lehet pályázni iskolánkban.
Kollégiumi férőhelyet tudunk biztosítani.

További információk kérhetők a 20/9-429-591, 30/9-381-671 és a 76/502-350 telefonszámokon.